Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
جاذبه های بوداپست؛ پایتخت تاریخی و زیبا مجارستان - سان سیر

جاذبه های بوداپست؛ پایتخت تاریخی و زیبا مجارستان

بوداپست پایتخت کشور مجارستان است. این شهر به معماری و تاریخ غنی شهرت دارد و بخش بزرگی از جاذبه های بوداپست را شامل میشود. جالب است بدانید در واقع بوداپست از دو شهر چسبیده به هم به نام های بودا و پست تشکیل شده است. این دو شهر در کرانه رودخانه دانوب واقع شده است. بودا شهر تپه ای است که با اکثر جاذبه های تاریخی بوداپست همانند قلعه های باستانی، خیابان ها و غارها را در خود جای داده است. از طرف دیگر، شهر پست زمین های هموار و مسطح دارد و با داشتن کاخ پارلمانی مجلل، کافه تریاهای کنار رودخانه ای و مغازه های شیک، جاذبه های مدرن بوداپست را شامل میشود. در ادامه با سان سیر همراه باشید تا جاذبه های بوداپست را مرور کنیم:

تپه گلرت

یکی از زیباترین جاذبه های بوداپست تپه گلرت در نزدیکی رودخانه دانوب است. بر فراز این تپه چندین چشمه آب درمانی قرار دارد که میزبان گردشگرانی است که برای درمان به آنجا آماده اند. یکی دیگر از جاذبه های این منطقه، سیتادل یا قلعه ی نظامی است که در سال ۱۸۵۱ در قله ی تپه توسط اتریشی ها ساخته شده است. بنای یادبود آزادی در سال ۱۹۴۷ به یاد سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم ساخته شده است.

تپه گلرت

پل زنجیره ای

اولین پلی که به طور دائمی منطقه “بودا” را به “پست” متصل کرد “پل زنجیری” بود که در زمان ساختش به عنوان یکی از عجایب جهان مشهور شد. دو برج موجود روی پل زنجیره ای، توسط زنجیرهایی به هم وصل شده اند. ازاین رو نام زنجیره (Chain) را به این پل داده اند. قبل از ساخت این پل به دلیل تغییرات آب و هوایی مردم نمی توانستند در فصل زمستان به آن طرف رودخانه بروند.

پل زنجیره ای

کلیسا سنت استفان

کلیسا سنت استفان بزرگ ترین کلیسای بوداپست و البته بازدید از آن رایگان است. این کلیسای عظیم و برجسته در بخش پست شهر واقع شده است. استفاده از ۱۵۰ نوع مختلف از سنگ مرمر در ساخت این کلیسا، معماری Basilica را زبانزد خاص و عام کرده است و یکی از شگفتی های ساخت وساز به حساب می آید.

کلیسا سنت استفان

حمام سیچینی

این حمام یکی از بزرگ ترین حمام های عمومی در اروپا است و دارای بیش از ۱۸ استخر است که مستقیماً از آب چشمه های طبیعی پر می شوند. بیرون حمام به شکل کاخ باروک و با گنبدی چشمگیر طراحی شده است. داخل که می روید، از ورودی اصلی به حمام های حرارتی سربسته می رسید. از ورودی جانبی می توانید به حمام بخار دسترسی یابید و از در ورودی پشتی به استخر روباز راه پیدا می کنید.

حمام سیچینی

قلعه بودا

این قلعه باشکوه در منطقه کسل هیل واقع شده است و در قرن هجدهم ساخته شده است. از این قلعه به عنوان قصر سلطنتی نام برده می شود. ظاهر قلعه بسیار ظریف و مبهم است و داخل آن نیز به همان اندازه ساده و بی آلایش است. در بازسازی کاخ از طلا و جواهرات برای شکوفایی جلوه بکار رفته درگذشته، استفاده نشده است. بااین حال، قلعه بودا به وسعت ۳۰۰۰ متری مقابل رودخانه دانوب، از جذبه منحصربه فردی برخوردار است.

قلعه بودا

کلیسا دانشگاه

کلیسا دانشگاه، زیباترین کلیسای باروک در بوداپست است که جنوب منطقه پست و به دوراز خیابان های اصلی مراکز خرید واقع شده است. این کلیسا بین سال های ۱۷۲۵ تا ۱۷۴۲، از سنگ مرمر ساخته شده است. سقف کلیسا منقش به طرح و نگارهای زیبایی است و مجسمه های سنت آنتونی و سنت پائول در بالاترین محراب این کلیسا قرار دارند.

کلیسا دانشگاه

مطالب پیشنهادی