Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
جاذبه های دوحه را ببینید! - سان سیر

جاذبه های دوحه را ببینید!

قطر و به خصوص پایتخت آن، شهر دوحه نه تنها یکی از امن ترین کشورها است، بلکه در آنجا می توانید مهمان نوازی واقعی عرب ها را مشاهده کنید. انواع مختلف غذاها، ماجراجویی، ساحل، تپه ها و ساحل های شنی زیبا در دسترس است، که همه و همه از جاذبه های دوحه هستند. در این مطلب با سان سیر همراه باشید و جاذبه های دوحه را ببینید!

بازار سوق واقف

در مرکز شهر مدرن دوحه، بازاری سنتی قرار دارد که بازتاب دهنده فرهنگ و سنت این مردم بوده و نام آن سوق واقف است که در عربی به معنی بازار ایستاده معنی می دهد. این بازار قدیمی حدود ۲۵۰ سال قدمت دارد و مانند بسیاری از دیگر بازارهای قدیمی و سنتی خاورمیانه دارای راسته های متعدد و پیچ در پیچی است که در آن انواع مغازه ها به فروش اجناس خود مشغول بوده و همچنین تعداد زیادی رستوران مختلف در این بازار وجود دارد که غذاهای بین المللی را ارائه می کنند.

بازار سوق واقف

جزیره مصنوعی مروارید

جزیره مصنوعی مروارید خلیج فارس در سواحل شهر دوحه ساخته شده است. این جزیره مصنوعی که توسط انسان ساخته شده است به شکل مروارید بوده و در آن تعداد زیادی خانه و ویلاهای بسیار مدرن و گران قیمت در کنار هتل ها و مراکز اقامتی، پاساژها و مراکز خرید و تفرجگاه ها و مراکز تفریحی وجود دارد. این جزیره بسیار زیبا بوده و شما می توانید با خرید از مراکز تجاری و فروشگاه های متعدد آن و همچنین صرف غذا در یکی از رستوران های این منطقه، از مناظر زیبا و بی نظیر آن لذت ببرید.

جزیره مصنوعی مروارید

کورنیش دوحه

پیاده روی در میان کورنیش دوحه، برای گذران یک بعدازظهر، عالی است. گشت و گذار ۷ کیلومتری در کنار خلیج فارس از هتل شراتون آغاز می شود و تا موزه هنرهای اسلامی ادامه دارد. در آنجا می توانید قهوه بخورید، بادکنک هوا کنید و با جعبه صدف ها عکس بگیرید که نماد سنت گذشته قطری ها است. در بین مسیر، وسایل ورزشی برای تناسب اندام موجود است و می توانید از آن ها استفاده کنید. برای اینکه بتوانید یک دید بدون مانع از شهر به دست آورید به کشتی های عربی بروید (بسیار جذاب هستند، سعی کنید آن ها را از دست ندهید).

کورنیش دوحه

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای اسلامی در دوحه، پایتخت قطر، بزرگ ترین موزه اسلامی به شمار می رود. در آن آثار باستانی اسلامی چون کتاب های خطی، پارچه های نفیس، سنگ های گران بها و سکه های قدیمی از طلا، نقره و برنز که قدمت برخی از آن ها به پیش از اسلام و عهد ساسانیان باز می گردد، به نمایش گذاشته شده است. خوشنویسی، الگوهای اسلامی، جواهرات و منسوجات از سه قاره، این موزه را تبدیل به یک مجموعه قدیمی از آثار باستانی از قرن ۷ام تا ۱۹ام کرده است.

موزه هنرهای اسلامی

قلعه الزباره و روستای متروکه

قدمت این مکان به ۱۷۰۰ سال پیش باز می گردد. قلعه الزباره که در سال ۱۹۳۸ ساخته شده، جدیدترین قسمت آن است. در این شهر ۲۰۰ سال پیش، ماهی فروشان به تجارت مروارید با بازرگانان چینی و بریتانیایی می پرداختند. در حال حاضر این تنها متروکه باقی مانده از آن مکان و شبیه شهر ارواح است، اما همچنان جذاب به نظر می آید.

قلعه الزباره و روستای متروکه

جنگل ساحلی التکیره

جنگل ساحلی التکیره یکی از معروف ترین جاذبه های دوحه است. جالب است بدانید این مکان، اکوسیستمی دارد سبز، همراه با آب که در دل شن های کویر و سوزان واقع شده است. اینجا مکانی برای زندگی پرندگان است. ماهی خوارها و فلامینگوها چندین سال به این منطقه مهاجرت می کردند. بهترین راه برای لذت بردن از مانگرووز اجاره کردن یک کایاک (قایق پارویی) و گردش در میان سبزی ها است. اگر در ماه ژانویه به این مکان می روید، بهتر است یک جفت کفش مناسب در آب را بپوشید و به دل آب بزنید، آنجا است که کویر را به راحتی فراموش می کنید!

جنگل ساحلی التکیره

مراکز خرید

برای رسیدن به مراکز خرید نیاز نیست فاصله زیادی را طی کنید. یکی از شناخته ترین مراکز، فروشگاه ویلاجیو است که در آن بیش از ۲۰۰ مغازه وجود دارد، البته راهروهای داخلی آن قسمت های اصلی هستند. فستیوال سیتی قطر بزرگ ترین بازار قطر است که هر چیز لازم برای خرید و سرگرمی را دارد. تمام برندهای روز، سینما و پارک در این بازار وجود دارد و به زودی پارک برفی داخلی نیز به آن اضافه می شود.

مراکز خرید

دوحه از آسمان

در این ویدیو جاذبه های دوحه را از فراز آسمان ببینید.

مطالب پیشنهادی