Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
جاذبه های هنگ کنگ که باید آنها را دید! - سان سیر

جاذبه های هنگ کنگ که باید آنها را دید!

در هر شهر توریستی جهان، جاذبه ها و دیدنی هایی وجود دارد که باید حتماً آنها را دید. هنگ کنگ هم از این قاعده مستثنی نیست و جاذبه های هنگ کنگ را باید دید حتی اگر فقط یک روز در این شهر اقامت دارید. هنگ کنگ در واقع جزیره ای در جنوب چین است. این شهر خودمختار حدود هفت میلیون جمعیت دارد و از مهم و برجسته ترین شهرهای چین است. این جزیره از نظر وسعت دومین جزیره وسیع دنیا ست و همچنین زیبایی این جزیره باعث شده به «مروارید شرق» مشهور شود. در ادامه با سان سیر همراه باشید تا جاذبه های هنگ کنگ را از نزدیک ببینیم:

قله ویکتوریا

قله ویکتوریا یا ویکتوریا پیک بلندترین قسمت جزیره ی هنگ کنگ است و یکی از زیباترین جاذبه های هنگ کنگ است. از زمان های دور، این ناحیه بهترین جای شهر بوده است. چراکه از سایر نقاط شهر خنک تر بود و مردم را جذب خود میکرد. اما بعد از اختراع کولر و وسایل سرمایشی، مناظر این منطقه، که یکی از زیباترین مناظر شهری در دنیا است، افراد را جذب می کند. همین منظره، قله ویکتوریا را یکی از محبوب ترین جاذبه های هنگ کنگ ساخته است. سعی کنید موقع غروب آفتاب این سفر فراموش نشدنی را تجربه کنید تا بتوانید از بالای کوه ها، تقابل خط افق را بر برابر آسمان شب مشاهده کنید.

قله ویکتوریا هنگ کنگ

دیزنی لند

یکی دیگر از جاذبه های هنگ کنگ، دیزنی لند آن است. دیزنی لند یک شهربازی موضوعی است. در این پارک ها شخصیت های کارتونی مختلف وجود دارند و نقش آن ها ایفا می شود. این شهربازی به طور خارق العاده برای یک تفریح خانوادگی طراحی شده است به طوری که والدین در کنار کودکان خود بتوانند به تفریح و خوش گذرانی بپردازند. در دیزنی لند هنگ کنگ شما میتوانید برخورد با «مرد آهنی» و یا «جنگ ستارگان» را تجربه کنید؛ چیزی که در هیچ جای دیگر جهان برای شما ممکن نیست.

دیسنی لند هنگ کنگ

پارک اقیانوس

در پارک اقیانوس شهر هنگ کنگ می توانید تجربه قدم زدن در بافت قدیمی شهر هنگ کنگ را به دست آورید و از دیدن آکواریوم بزرگ پارک، ترن هوایی و حیات وحش کم یاب و عجیب آن لذت ببرید. آکواریوم پارک اقیانوس بزرگ ترین آکواریوم گنبدی جهان است که قطر آن حدود ۵٫۵ متر است. در این آکواریوم می توانید بیش از ۴۰۰ نوع گونه جانوری را ببینید و در تونل ریف، ستاره های دریایی و خیارهای دریایی را از نزدیک لمس کنید. در قسمتی دیگر از این پارک بازدیدکنندگان می توانند از پانداهای غول پیکر چین، پانداهای قرمز و همچنین سمندر غول پیکر در معرض انقراض دیدن کنند. پارک اقیانوس با دیگر پارک مشهور هنگ کنگ، دیزنی لند رقابت تنگاتنگی دارد.

پارک اقیانوس هنگ کنگ

بازار شب

یکی دیگر از جاذبه های هنگ کنگ بازار شب واقع در خیابان معبد است که در آن انواع مواد غذایی درجه یک و محصولات با کیفیت یافت می شوند. فروشندگان در این بازار از لوازم الکترونیکی و لباس گرفته تا جواهرات یشمی و صنایع دستی چینی را به مشتریان خود عرضه می نمایند. اگر از خرید خسته شدید می توانید سراغ طالع بینان و فال گیران بروید و یا در قسمت بیرونی معبد تین هوآ از شنیدن اپرای سنتی کانتنی لذت ببرید.

بازار شب هنگ کنگ

مسیر پیاده روی اژدها

اگر به ورزش و پیاده روی علاقه دارید سری به ارتفاعات و مسیر پیاده روی اژدها بزنید. با رفتن به این ارتفاعات از سر و صدای آزار دهنده و شلوغی شهر به صدای آبشارها و نسیم خنک اقیانوس پناه می برید و نمایی زیبا از اقیانوس، خلیج موج بزرگ، کوه کولینسون، استنلی و شک او را خواهید دید. در این منطقه علاوه بر پیاده روی فرصتی برای شنا نیز خواهید داشت و بعد از آن می توانید از رستوران های درجه یک محلی استفاده کنید.

مسیر پیاده روی اژدها

مطالب پیشنهادی