Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
جنگل گیسوم؛ بهشتی میان کوه و دریا - سان سیر

جنگل گیسوم؛ بهشتی میان کوه و دریا

جنگل گیسوم در استان گیلان و در نزدیکی شهر اسالم واقع شده است. این جنگل بهشتی در فاصله بین کوه های اسالم و دریا قرار دارد و نام خود را از روستایی در همان نزدیکی گرفته است. آب و هوای این منطقه در زمستان سرد و در تابستان بسیار عتدل است. آب و هوای این منطقه در زمستان سرد و در تابستان بسیار عتدل است. این جنگل خاص در زمستان‌ها راه را به عاشقان سفر میگشاید و در خلوت با مسافران آرامش خاصی را به آنها هدیه میکند. در بهار و تابستان و شروع اعتدال هوا در این ناحیه، به طوری همه شرایط تغییر میکند که خاک جنگل گیسوم پوشیده از خزه ها و گیاهان خودرو می شود.

این جنگل هم از نظر منطقه جغرافیایی و هم از نظر پوشش گیاهی اهمیت زیادی دارد. ساحل تمیز، جنگل زیبا، مهمان نوازی مردم محلی و دسترسی خوب به مناطق دیدنی همچون جاده اسالم به خلخال، آستارا و گردنه حیران، کوه های ماسال و دیگر جاذبه های استان گیلان این جنگل را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری تبدیل کرده است.

پوشش گیاهی

جنگل گیسوم با مساحتی حدود ۸۰ هکتار قرار دارد و انبوهی از درختان و گونه های گیاهی را که در مجموع حدود ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در این منطقه جلگه‌ ای از شمال گیلان می شوند نیز شناسایی شده است. بد نیست بدانید که نام این پارک جنگلی از روستایی به همین نام در منطقه می آید. گیسوم روستایی است در استان گیلان که از توابع بخش اسالم در شهرستان تالش به شمار می رود. این منطقه که امروزه از آن به عنوان پارک جنگلی گیسوم شناخته می شود، ۱۵ سال پیش با سرمایه‌گذاری شهرداری تالش به یک مقصد جذاب تبدیل شد و امروزه به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان گیلان از آن یاد می شود.

جنگل گیسوم

امکانات تفریحی

با توجه به ورود گردشگران زیاد به این منطقه، امکانات تفریحی اعم از قایق سواری، جت اسکی، بازارچه، ویلاهای مدرن و همچنین خانه های محلی در دسترس است. در میان جنگل، میتوان از غرفه های سنتی و قدیمی آش رشته، آش دوغ، چای و ذرت خریداری کرد که در میان جنگل و هوای مرطوب و خنک بسیار دلچسب هستند.

چای در جنگل گیسوم

دسترسی

جنگل گیسوم در نزدیکی شهر اسالم و ۱۸ کیلومتری شهر تالش است. گیسوم در ۹۰ کیلومتری جاده رشت به آستارا و ۱۵ کیلومتری جنوب تالش قرار گرفته است. برای دسترسی به این جاذبه از رشت به سمت آستارا حرکت کنید تا به پره سر برسید. پس از طی ۵ کیلومتر در سمت راست جاده ورودی جنگل گیسوم را خواهید دید. با ۳ کیلومتر رانندگی در پارک جنگلی به ساحل می رسید.

برف در ساحل گیسوم

مطالب پیشنهادی