Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
سوغاتی های معروف چین - سان سیر

سوغاتی های معروف چین

تصور اینکه در بازگشت از سفر به عزیزانمان نشان بدهیم که طی سفر به یادشان بودیم و با هدیه هایی خوشحالشان کنیم و حس کنیم که بخشی از تجربه سفرمان را به دست آنها می دهیم، شیرین است. همان قدر که خریدن سوغاتی لذت بخش است، انتخاب آن می تواند دشوار باشد. با دانستن سوغاتی های چین و بهترین های آنها انتخاب شما ساده تر می شود. با سان سیر همراه باشید و با چند سوغاتی که می توانید در سفر چین برای عزیزانتان تهیه کنید آشنا شوید:

۱

چای

از آنجایی که چای نقش مهمی در زندگی مردم ایفا می کند و چین هم بهترین چای سبز را دارد انتخاب چای برای سوغاتی انتخاب خوبی است. اگر می خواهید چایی را که مردم به طور روزمره مصرف می کنند تهیه کنید میتوانید به اولین سوپرمارکتی که در چین رسیدید رجوع کنید. اما در سوپرمارکت های بزرگ امکان انتخاب انواع و اقسام چای وجود دارد. اگر به شهرهای بزرگی مانند پکن یا شانگهای سفر می کنید می توانید به بازارهای چای بروید و به جز چای، لوازم مربوط به تهیه و صرف چای (فنجان ها گلدان های چای) را تهیه کنید.

۲

ابریشم گزینه محبوب و مناسبی است که به عنوان سوغاتی می توانید برای خانم ها انتخاب کنید. البته لباس های ابریشمی بسته به کیفیتشان گران هستند. ولی می توانید لوازم کوچکتری از جنس ابریشم مثل بالش، کیف و لوازمی مانند موارد را تهیه کنید که هم زیبا و هم مقرون به صرفه هستند. این اجناس ابریشمی در محل های توریستی به فروش می رسند و اگر راهنمای محلی داشته باشید می تواند به شما کمک کند تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

۳

زیورآلات

گزینه محبوب دیگر که خانم ها از دیدن آنها خوشحال می شوند زیورآلات است که انواع و اقسام آنها را می توانید در چین پیدا کنید. بسیاری از فروشگاه ها گردنبند و دستبندهایی با قیمت ارزان می فروشند. همچنین در اطراف مکان ها مذهبی چین زیورآلاتی با الهام از طرح های تبتی با ترکیبی از نقره و سنگ های نارنجی و آبی به فروش می رسند. از آنجایی که این مناطق توریستی هستند، فروشندگان همیشه در آن اطراف پرسه می زنند و برای پیدا کردن این محصولات به مشکلی برنمی‌خورید. اگر به دنبال خرید سوغاتی گران قیمت تری هستید می توانید از مراکز خرید معتبر یشم و مروارید اصل تهیه کنید.

۴

خطاطی چینی

خطاطی چینی هنری است که در سراسر جهان شهرت دارد. قطعه ای از این نوشته ها در هر سایزی می تواند از یک دیوار خانه آویزان شود، این خوشنویسی ها روی سفال یا پارچه هم موجود هستند. سبک های مختلفی برای نوشتن خطاطی های چینی وجود دارد و شما می توانید از خطاط ها بخواهید نام کسی را که برایش سوغاتی می برید به زبان چینی بنویسند.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

نقاب

اپرا یکی از مهمترین سرگرمی ها در چین و به خصوص پکن است. نقاب ها هم مهمترین بخش لباس های یک بازیگر اپرا هستند. نقاب هایی که برای سوغاتی می برید می توانند به عنوان یک یادگاری از طرف شما روی دیوار خانه عزیزانتان آویزان شوند. این نقاب ها را می توانید در اندازه ها و رنگ های مختلف در فروشگاه های سوغاتی پیدا کنید.

مطالب پیشنهادی