Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
غذاهای بلغارستان، خوشمزه های پرطرفدار - سان سیر

غذاهای بلغارستان، خوشمزه های پرطرفدار

بخشی از معروفیت کشور بلغارستان به خاطر سبزی های با کیفیت و مواد لبنی تازه و غذاهای بلغارستان است. گوشت مرغ، مرسوم ترین گوشت مورد استفاده در غذاهای بلغاری است و همچنین جدای از غذاهای دریایی، گوشت گوساله هم جایگاه ویژه ای در آشپزی بلغارستان دارد. در حالیکه شاید بتواید بعضی از غذاهای این کشور را در جاهای دیگری مثل ترکیه یا صربستان هم پیدا کنید، اما در بلغارستان عطر و طعم خاص خود را دارد و ادویه هایی که در پخت آنها استفاده می شود، در هیچ کجای دیگر پیدا نمی شود. در این فهرست، سان سیر ۶ تا از بهترین غذاهای بلغارستان را که در مدت اقامت تان در این کشور نباید از دست بدهید به شما معرفی می کند:

غذاهای بلغارستان

سالاد Shopska

شاید بتوان گفت هیچ سالادی در بلغارستان به اندازه ی Shopska طرفدار ندارد، یک سالاد با طرز تهیه ی بسیار ساده و مناسب برای فصل تابستان! البته شاید با خودتان فکر کنید که هیچ چیز خاصی در چند سبزی خرد شده وجود ندارد اما در اشتباهید. مواد تشکیل دهنده ی این سالاد شامل پنیر سفید بلغاری به نام (Sirene) است که طعم خاص سالاد هم دقیقا به خاطر وجود این نوع پنیر است. جالب است بدانید پنیر Sirene توسط نوعی باکتری ساخته می شود که فقط در بلغارستان زندگی می کند!

سالاد Shopska

بانیستا یا بانیچکا (Banitsa or banichka)

ابن غذاها را می توان ملکه ی غذاهای بلغاری دانست. بانیستا از ورق های شیرینی ای که با پنیر، تخم مرغ و ماست پر می شود، درست می شود. البته در بعضی از مناطق بلغارستان هم آن را با کدو حلوایی یا اسفناج پر می کنند اما بانیستای سنتی با همان پنیر سفید درست می شود.

بانیستا

غذای Meshana skara

بلغارها عاشق خوردن گوشت هستند و Meshana skara هم ترکیبی از گوشت قرمز گریل شده به اشکال مختلف است که معمولا شامل کوفته، کباب، گوشت استیک، شیشلیک و کارناچه که نوعی سوسیس ایتالیایی است، می باشد. اگر سالاد Shopska را چاشنی این غذا کنید، حتی ممکن است بلغاری صحبت کنید…

Meshana skara

موساکا بلغاری (Moussaka)

موساکا در واقع غذایی متعلق به خاورمیانه است اما از انجا که خاورمیانه، تاثیر عمیقی روی بلغارستان داشته است، مخصوصا در دورانی که بلغارستان به مدت ۵۰۰ سال تحت فرماندهی عثمانی بود، تعجبی ندارد که غذاهایی از آنها به یادگار برده باشد. ورژن بلغاری این غذا بر پایه یسیب زمینی، گوشت گرد شده و لایه ی نازکی از ماست است. این غذا را می توانید در خانه هم درست کنید.

موساکا بلغاری

فلفل شکم پر (Byurek peppers)

فلفل شکم پر، یکی دیگر از بهترین غذاهای بلغارستان است که با گوشت خرد شده  و برنج پر می شود. در عید کریسمس هم ورژن بدون گوشت این غذا روی میز خانه ها سرو می شود. این فلفل ها یا پخته و یا سرخ شده و در کنار یک مزه ی سرد مثل گوجه فرنگی با خیار سرو می شوند.

فلفل شکم پر

پنیر و ماست بلغاری

اگر دنبال یک غذای ساده تر بلغاری می گردید، می توانید به نزدیکترین سوپرمارکت محل اقامتتان بروید و یک پنیر سفید بلغاری با ماست خریداری کرده و میل کنید. معروفترین مارک ها، Vereya، Na Baba و Bozhenci هستند.

پنیر و ماست بلغاری

مطالب پیشنهادی