هزینه های هتل

برای سفر به هانوی قبل از هر چیزی هزینه ها رو بررسی کنید. خوب است بدانید شما به شهر ارزانی قرار است سفر کنید. در هانوی قیمت اتاق های هتل از ۸۰۰۰۰ دونگ (39 هزارتومان) شروع می شود، در حالی که قیمت اتاق های خصوصی بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ (125هزار تا 200 هزار تومان) دونگ است. اینترنت رایگان متعارف است و اکثر هتل ها نیز شامل صبحانه رایگان هستند.

 هزینه های هتل های ارزان قیمت

قیمت اتاق های خصوصی در این هتل‌ ها به طور متوسط ۳۲۵،۰۰۰ تا ۶۵۰،۰۰۰ دونگ ( 163 هزارتا 325 هزار تومان) است،  هر چند شما می توانید آنها را برای حداقل ۲۰۰،۰۰۰ دونگ (100 هزار تومان) در هر شب پیدا کنید. هتل ها شامل اینترنت رایگان می شوند و بسیاری نیز صبحانه رایگان ارائه می دهند. برای یک هتل با استخر، انتظار می رود حدود ۴۰۰،۰۰۰ دونگ (۵۶۰۰۰ تومان) پرداخت کنید. آژانس های مسافرتی در شهر در دسترس هستند، هرچند گزینه های مسکن مشترک محدود می باشند. برای یک اتاق مشترک، انتظار می رود در هر شب حداقل ۲۷۵،۰۰۰ دونگ (138 هزار تومان) پرداخت کنید. برای کل خانه یا آپارتمان، قیمت از حدود ۴۲۵،۰۰۰ دونگ (213 هزار تومان) شروع می شود.

هزینه متوسط خوراک

غذای خیابانی خوشمزه و بسیار ارزان هستند، غذاهای بسیاری را با هزینه ای کمتر از ۲۰۱،۰۰۰ دونگ  می توانید تهیه کرد. فو(یک نوع سوپ) و غذاهای برنجی متفاوتی را می توانید در خیابان ها نوش جان کنید. ۸۵،۰۰۰ دونگ برای یک وعده غذایی مناسب در یک رستوران معمولی کافی است، گرچه غذاهای ارزان قیمت در ارزان قیمت ترین رستوران ها می تواند حدود ۵۰،۰۰۰ دونگ  باشند. برای کسانی که به دنبال خرید مواد غذایی خود هستند، انتظار می رود تا حداقل ۳۰۰،۰۰۰ دونگ  در هفته صرف کنند. در سفر به هانوی پیشنهاد می کنیم به دنبال فست فود و یا غذاهای ایرانی نباشید، گرچه اینها تا حدودی در دسترس هستند اما برای تجربه ی یک شکم گردی آن هم از نوع جنوب شرق آسایی سراغ غذاهای هیجان انگیز ویتنام بروید و طعم ها و مزه های جدید را تجربه کنید.

هزینه های حمل و نقل

کرایه اتوبوس محلی حدود ۱۰۰۰ دونگ (500 تومان) هزینه خواهد داشت. تاکسی ها از حدود ۱۰،۰۰۰ دونگ (5000 تومان) شروع می شوند و ۱۲۰۰۰ دونگ (6000 تومان) به ازای هر کیلومتر به آن اضافه می شود. باتوجه به اینکه کارآمد ترین شکل حمل و نقل نیست، شما می توانید یک سیکلو را برای گردش (به ویژه در بخش قدیمی شهر) برای حدود ۲۰۰،۰۰۰ دونگ  در ساعت اجاره کنید. برای سفرهای بین المللی، اتوبوس ها و قطارها ارزان ترین گزینه ها هستند. سفر از شهر هانوی به شهرهوشی مین با قطار حدود ۱۵۰۰۰۰۰ دونگ هزینه دارد، در حالی که همان سفر با اتوبوس در حدود ۸۰۰،۰۰۰ دونگ  هزینه خواهد داشت. پروازها از شهر هانوی به شهر هوشی مین سیتی را می توان حدود ۹۰۰٫۰۰۰ دونگ  یافت. اگر اهل دوچرخه و موتور سیکلت هستید، بهتر است یکی از آنها را اجاره کنید و در سفر به هانوی پا به کوچه های درهم و تنیده ی این شهر بزنید. برای اجاره دوچرخه و موتور نیازی نیست مبلغ زیادی پرداخت کنید، فقط یادتان باشد مراقب وسیله ای که اجاره کردید باشید.

نکاتی درباره‌ی صرفه‌جویی در هزینه
خرید از دکه‌های فروش غذا
برای یافتن ارزان ترین مواد غذایی در شهر به بخش قدیمی شهر سر بزنید که پر از دکه های خیابانی با خوراک های کم هزینه است. غذاهایی که شاید در نگاه اول عجیب باشند اما می توانند شما را عاشق هانوی کنند!
چانه بزنید
شما باید برای همه چیز از دکه های خیابانی گرفته تا بازارها و تاکسی چانه بزنید. چراکه اغلب از گردشگران قیمت های بالا درخواست می شود بنابراین انتظار می رود کمی با آنها سر قیمت چانی زنید کنید.
از کارکنان هتل خود بپرسید
قبل از اینکه از هتل خارج شوید، از آنها بپرسید تا تخمین بزنند آنچه می خواهید انجام دهید چه مقدار هزینه دارد. برای رفتن به موزه باید چه مقدار بپردازم؟ چقدر باید پرداخت کنم تا یک لباس مانند این آماده شود؟ آنها می توانند به شما راه و روش چانه زنی را به خوبی توضیح دهند.
استفاده از اتوبوس
اتوبوس، ارزان ترین و بدون دردسر ترین راه برای گردش سراسر شهر است و راحت و کارآمد است.

بهترین چیزهایی که باید در شهر هانوی ببینید و انجام دهید
گردش در اطراف دریاچه هوای کیم
اگر صبح زود به اینجا بیایید مردم زیادی را خواهید دید که قبل از شروع روز کاری خود، مشغول تای چی، دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی هستند. در مرکز دریاچه برج لاک پشت  قرار دارد، آرامگاهی که به لاک پشت های غول پیکری مشهور است که در دریاچه زندگی می کنند. دریاچه بسیار زیباست و در انتهای شمالی دریاچه معبدی وجود دارد که ارزش دیدن دارد. پس پیشنهاد می کنیم در سفر به هانوی صبح ها زود از خواب بلند شوید و تا می توانید به دل خیابان ها بزنید.
از بازار دونگ ژوان خرید نمایید
قدیمی ترین بازار هانوی در بخش قدیمی واقع شده است. بازار چند طبقه است و همه چیزهایی که انتظار داشته باشید در آنجا به فروش می رساند. بازار بخشی از موسسه هانوی و احتمالا بهترین مکان برای خرید ارزان در شهر است.
موزه ملی تاریخ ویتنام را ببینید
این موزه، مجموعه ای از عتیقه ها (و برخی از نسخه ها) با قدمت حدود سال هزارم میلاد تا سال ۱۹۴۵ می باشد. ورودی برای بزرگسالان ۱۵،۰۰۰ دونگ، و برای دانش آموزان و کودکان با تخفیف است.

عضویــت در خبــرنـــامه

بمنظور دریافت آخرین اخبار و آفر های ما ایمیل خود را وارد نمایید.