چرا باید به گرجستان برویم؟

چرا باید به گرجستان برویم؟

طبیعت زیبا

اولین پاسخی که به سؤال چرا باید به گرجستان برویم داده میشود، طبیعت گرجستان است. وقتی برای اولین بار در مسیر تفلیس-باتومی کوه های قفقاز را می بینید، مبهوت خواهید شد. شاید باور نکنید، در افق های دور دست، سکوت، خورشید و کوه های زیبا را تجربه خواهید کرد. یکی از مکان های فراموش نشدنی طبیعت گرجستان پارک ملی توشتی می باشد. این پارک ملی در دامنه های قفقاز واقع است و شما را یاد طبیعت اسکاتلند می اندازد، و شاید حتی زیباتر و منحصر به فرد تر. باور نمی کنید که چنین مکان جادویی تقریباً بکر و آرام مانده است. بهتر است زیاد از آن تعریف نکنیم، تا همینطور دست نخورده باقی بماند!


جاذبه های تفلیس

شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان؛ یکی از کهن ترین شهرهای اروپا است. در عین کهن بودن این شهر، از نظر طبیعی بسیار زیباست. جاذبه های تفلیس بسیار محبوب و پربازدید هستند؛ جاذبه هایی مثل پارک آبی تفلیس، پل صلح، آب گرم تفلیس و بسیاری جاذبه های دیگر که دیدن آنها در زندگی باید تجربه شوند.


بازارهای سنتی تفلیس

بازارهای سنتی را می توانید در همه جای شهر ببینید. سبزیجات و میوه های رنگی، نان و گوشت های متنوع و هر چیزی که هوس آن را بکنید. این بازارها معماری سنتی و بومی دارند و حتی اگر چیزی نمی خواهید بخرید، بازدید از آنها را به شما توصیه می کنیم. هیچیک از کالاها برچسب قیمت ندارند و شما باید با فروشنده چانه بزنید. در بسیاری از مواقع فروشنده ها، خانم های پیر با لباس های سنتی می باشند که حتی یک لغت انگلیسی هم نمی دانند اما آنها با روش های جالبی با شما تعامل برقرار می کنند.

امنیت تفلیس

از جنبه های تبلیغی و یکی از پاسخ ها به سوال چرا باید به گرجستان برویم؟ امنیت تفلیس است. تفلیس شهر بزرگ و زیبایی است که گردش در آن بسیار لذت بخش است. از بزرگترین مشکلات شهرهای توریستی امنیت آنهاست. معمولاً در این شهرها دزدهای زیادی در کمین مسافران هستند. اما در تفلیس تمام معادلات فرق میکنند. این شهر به طور خارق العاده ای امن است به طوری که میتوانید تمام شب را بیرون از هتل بگذانید و از بابت مزاحمت یا دزدی اصلاً نگران نباشید.


باتومی

اگر کسی از شما پرسید چرا باید به گرجستان برویم؟ میتوانید در جواب یک کلمه بگویید، باتومی! باتومی و ساحل زیبای آن به دریا سیاه از جاذبه های دیدنی گرجستان هستند. با وجود اینکه ساحل های زیبایی در جهان هستند که میتوانید به آنها بروید اما باتومی یک ویژگی جالب دارد. فاصله دریا و کوه در این ساحل بسیار کم است. شما می توانید به اسکی بروید و دو ساعت بعد در ساحل استراحت کنید. اقلیم باتومی جنب حاره می باشد و آب و هوای بسیار خوبی حتی در فصل زمستان دارد. شهر باتومی بناهای تاریخی زیبایی نیز دارد. خانه سفید و فانوس اسکندر از مهترین بناهای تاریخی این شهر می باشد.

عضویــت در خبــرنـــامه

بمنظور دریافت آخرین اخبار و آفر های ما ایمیل خود را وارد نمایید.