تور ترکیه از اصفهان 

تور استانبول

استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه و مرکز اقتصادی و فرهنگی آن است. این شهر در کنار تنگه‌ی بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است؛ یعنی در مرز بین اروپا و آسیا. تنگه‌ی بسفر این دو قاره را از هم جدا می‌کند و استانبول در واقع در دو قاره قرار دارد. این شهر تاریخی و زیبا به خاطر تنوع جاذبه‌های گردشگری و تفریحی و از نظر تعداد گردشگران، جزو برترین شهرهای توریستی دنیا است.

ترکیه در همسایگی ایران است که این باعث تشابه  فرهنگ ها شده و به عنوان مقصد محبوب گردشگری خارجی برای ایرانیان می باشد. تبریز و اصفهان به عنوان خواهر خوانده های استانبول هستند. مهم‌ترین جاذبه های دیدنی استانبول عبارتند از: ایاصوفیه، مسجد آبی، برج گالاتا، برج دختر، تنگه‌ی بسفر و کاخ‌های توپ‌کاپی و دلمه باغچه ،….

شرایط آب و هوا یی و جغرافیایی استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول در بهار از اردیبهشت تا خرداد و در تابستان و پاییز از شهریور تا مهر می باشد.دما متوسط استانبول در تابستان گرم و مرطوب ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد، و در فصل زمستان بادهای تند هوایی سرد و بارش های فراوان به صورت برف را به همراه دارد.

۳ منطقه اصلی  و مهم شهری استانبول 

۱– شبه جزیره تاریخی، شامل بخش های قدیمی نواحی امین اونو و فاتح می باشد. این مناطق در سواحل شمالی شاخ طلایی یا خلیج واقع شده‌اند که مرکز قدیمی شهر را از قسمت‌های شمالی و جوانتر جدا کرده است.

۲– شمال شاخ طلایی، مناطق تاریخی بی اوغلو و بشیکتاش و محل اسکان آخرین سلطان بوده و زنجیره‌ای از روستاهای سابق مانند اورتاکوی و ببک در میان سواحل بسفر است.

۳– کوی‌های اوسکودر و کادیکوی، که در سمت آسیایی قرار گرفته‌اند و در واقع شهرهای مستقلی تشکیل داده اند و امروزه مناطق تجاری و مسکونی مدرنی در آنها ایجاد شده که حدود یک سوم از جمعیت استانبول در این منطقه می باشند.

شرایط امنیتی استانبول

با توجه به توریستی بودن کشور ترکیه بخصوص شهر استانبول دارای شرایطی امن می باشد.اما این مسئله دلیلی بر این نیست که موارد ایمنی را نادیده بگیریم ، در مناطق شلوغ شهر با توجه به حضور پلیس توصیه میشود مراقب جیب ها، کیف ، گوشی همراه و مدارک خود باشید.بهتر است در عبور و مرور شهر ها از به همراه داشتن گذرنامه و مدارک دیگر به صورت اصل جداً خودداری کنید. اکثر خیابان ها در مناطقی همچون آکسارای و لالعلی پس از ساعت ۱۰ شب امنیت بالایی نسبت به مناطق دیگر ندارند ، که این مناطق خیابان های مرکزی خرید پوشاک ، کیف و کفش می باشد.

مراکز خرید استانبول

در اکثر شهر های ترکیه و همچنین استانبول هزینه های خرید پوشاک ، کیف و کفش بسیار پایین می باشد. ولی وسایل برقی همچون تلفن همراه گران تر از ایران می باشد. جهت خرید بهتر است از منطقه تکسیم استفاده نمائید.از مهم ترین سوغات ترکیه می توان به فرش ها و قالی های  ترکی ، سفالینه‌ها، ظروف مسی و برنجی، قلیان و پارچه اشاره کرد. و همچنین  از مهمترین مراکز خرید در استانبول: بی اوغلو ایش مرکزی – تکسیم، ترکوز پاساژ – تکسیم، پاساژ سینان در چهارراه بشیکتاش، سه شنبه بازار در منطقه کادیکوی، اوپرا اونور پاساژ – کادیکوی و بسیاری دیگر می باشد.

بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا با ۴۵۰۰ فروشگاه و روزانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر بازدید کننده  بازار بزرگ استانبول است. به یاد داشته باشید در این بازار می توانید محصولات چرمی نابی را خریداری کنید.

پرواز شما به کدام فرودگاه است؟

استانبول با دو فرودگاه از کشورهای مختلف مسافران را پذیرش می کند. مهمترین و بزرگترین آن فرودگاه آتا ترک در منطقه اروپا است. که فاصله چندانی به هتل های مرکزی شهر ندارد. فرودگاه دوم صابیها گوکچن  در منطقه آسیایی با فاصله ای نسبتاً زیاد با قسمت اروپایی شهر قرار گرفته است.

 ارز در کشور ترکیه 

ارز رایج کشور ترکیه لیر می باشد که حدود هر یک لیر معادل ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان می باشد.استانبول دارای صرافی های بسیار زیادی جهت تبدیل اسکناس های دلار + یورو و … به لیر ترکیه می باشد فقط باید توجه داشته باشیم بعضی از صرافی ها پس از تبدیل پول ممکن است اسکناس تقلبی بدهند همچنین به قیمت ها توجه کنید خصوصاً  اگر قسمت نقره ای پول خیلی شفاف بود، به اصل بودن آن شک کنید.

شرایط بهداشتی، درمانی در استانبول

با توجه به بالا بودن هزینه های درمان و دارو در ترکیه بهتر است در زمان سفر خود را بیمه کرده و در صورت استفاده از داروی خاص به میزان لازم در طول سفر با نسخه پزشک به همراه داشته باشید.

همچنین دقت نمائید آب های لوله کشی در کشور ترکیه برای آشامیدن مناسب نیستند.

 

برنامه ریزی بهتر برای سفری لذت بخش با عضویت در کانال تلگرام سان سیر

تور ترکیه از اصفهان

تور ترکیه از اصفهان – آژانس هواپیمایی سان سیر

حمل و نقل عمومی در استانبول

با توجه به بالا بودن هزینه های حمل و نقل در استانبول اگر می خواهید با هزینه ای خیلی کم  جا به جا شوید میتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمائید. اگر از تاکسی به صورت در بستی استفاده می نمائید توجه نمائید هزینه برحسب مسافت طی شده محاسبه میگردد در نتیجه به راننده اعلام فرمائید از تاکسی متر استفاده کند و بهتر است قبل از سوار شدن در مورد کرایه توافق کنید. قابل ذکر است کرایه تاکسی در تایم شب ۵۰% افزایش می یابد.در صورت تمایل شما میتوانید از مترو ، تراموا نیز استفاده نمائید که نسبتاً هزینه های مناسب تری نسبت به تاکسی ها دارد.

تفریحات و جاذبه های جهانگری استانبول

توصیه میشود جهت استفاده از برخی اماکن تفریحی با توجه به مسافت زیاد تا شهر از همکاری تور لیدرها استفاده نمائید. ولیکن بهتر است از همکاری تور لیدر ها استفاده کمتری بنمائید زیرا هزینه های دریافتی آنها ۴ الی ۵ برابر بیشتر از حالتی است که خودتان بخواهید هزینه نمائید. توجه فرمائید راهنمایان داخل مسجد سلطان احمد رایگان می باشد ولیکن عده ای کلاه بردار در اطراف مسجد خود را به عنوان راهنما معرفی می نمایند و هزینه ای را در قبال توضیحات تاریخچه مسجد و آداب و رسوم اسلامی از شما دریافت میکنند. توجه فرمائید جهت بازدید از مسجد حجاب برای بانوان الزامی است ، پوشیدن لباس ساده و درآوردن کفش ها جهت بازدید جزء شرایط اصلی می باشد. جهت رفتن به مناطق بسفر و اورتاکوی از اتوبوس و جهت جاب هب جایی بین بخش اروپایی به آسیایی از کشتی استفاده نمائید. قابل ذکر است بهترین راه برای رفتن به فروشگاه های مناطق نیزانتاسی، اتیلیر و لونت، مترو می باشد.

پلیس گردشگری در استانبول

لطفاً به این مسئله توجه فرمائید کشور ترکیه قوانین سفت و سختی در زمینه مصرف ، حمل و فروش مواد مخدر دارد. و کلیه متخلفین به پرداخت جریمه های سنگین و یا حبس از ۴ تا ۲۴ سال محکوم می شوند. بخش پلیس گردشگری کلیه امور مربوط به گردشگران اعم از گم شدن و یا سرقت پاسپورت ویا  هر جرم دیگیری که از گردشگر رخ دهد را پیگیری میکند دفتر این پلیس در مسجد سلطان احمد بوده و کارمندان آن مسلط به زبان های مختلف می باشد.

تماس با ایران

با توجه به هزینه های بالای اپراتور های ایرانی (ایرانسل ، همراه اول و ….) بهتر است از آنها استفاده نکنیم. بهترین راه استفاده از سیم کارت های اعتباری ترک می باشد که هزینه آن حدوداً ۱۵ دلار است.

تلفن های ضروری استانبول

تلفت های ضرور ترکیه عبارتند از : پلیس امداد با شماره ۱۵۵ ، آمبولانس با شماره ۱۱۲ ، آتش نشانی با شماره ۱۱۰ و اما مهم ترین شماره جهت گردشگران پلیس توریسم آن کشور به شماره ۵۲۷۴۵۰۳-۲۱۲-۰۰۹۹ می باشد.

فاصله زمانی استانبول از اصفهان

اصفهان و استانبول در فاصله ۲۲۱۵ کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمینی پرواز میان ‌آن‌ها ۰۳:۵۰ ساعت است (این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد(

پروازهای موجود از اصفهان به استانبول

ترکیش ایرلاینز دارای پرواز مستقیم هرروز در مسیر اصفهان-استانبول-اصفهان می باشد.

 

سفری مطمئن ، لذت‌بخش و رویایی را با سان سیر تجربه کنید و بهترین لحظات زندگی خود را در زیباترین و دل انگیزترین مکان ها به ثبت برسانید . آژانس سان سیر برای تحقق بخشیدن سفرهای رویای شما از همه‌ی امکانات و تخصص خود برای ارائه خدمات تورهای ویژه تورهای اروپایی ، تور استانبول ، تور جام جهانی و تور نوروز ۱۳۹۷ و همچنین خدماتی دیگر همچون تور بلغارستان از اصفهان ، تور خارجی از اصفهان ، ویزای شینگن ازاصفهان ، تور لحظه آخری از اصفهان ، پرواز چارتر از اصفهان ، تور ترکیه از اصفهان ، ویزای کانادا اصفهان استفاده می‌کند و شما مسافران گرامی در تمامی مراحل سفر خود از رزرو بلیط و هتل تا پایان راه حضور آژانس هواپیمایی سان سیر را احساس خواهید کرد.

 

لینک عضویت در کانال تلگرام سان سیر