Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in /home2/sunseirc/public_html/wp-content/themes/travel-agency/header.php on line 1
جاذبه های چین؛ تلفیقی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مدرن - سان سیر

جاذبه های چین؛ تلفیقی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مدرن

چین یکی از غنی ترین کشور های جهان است و بازدید از جاذبه های چین برای هر گردشگری یک فرصت طلایی است. کشور چین پرجمعیت ترین کشور جهان و از نظر مساحت، رتبه چهارم را دارد. دیوار چین به عنوان یکی ازشگفتی های جهان، یکی از معروف ترین جاذبه های چین است که در سفر به این کشور باید از آن دیدن کنید. چین کشوری با طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری مختلف است؛ از آثار تاریخی و باستانی گرفته تا شهرهای مدرن و جاذبه های تفریحی جدید و بروز! از این جهت تقریباً تمامی گردشگرانی که از این کشور بازدید میکنند، خاطرات خوشی از این سفر به همراه دارند. در ادامه با سان سیر همراه باشید تا جاذبه های چین را با هم مرور کنیم.

شهر ممنوعه

این شهر در واقع مجموعه ای از قصرهای دیدنی است که روزگاری محل زندگی امپراطورهای سلسله های مختلف چین بوده است. از آنجایی که ورود افرادی غیر از خاندان امپراطور به آن ممنوع بوده، نام «شهر ممنوعه» روی آن گذاشتند. البته امروزه شهر ممنوعه در پکن به عنوان جاذبه ای مهم محسوب می شود. شهر ممنوعه زمانی محل سکونت و زندگی ۹ هزار خدمتکار و اعضای خانواده سلطنتی بوده است. این مجموعه اوایل قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است. شهر ممنوعه از مهم ترین و معروف ترین جاذبه های چین محسوب میشود.

شهر ممنوعه

دیوار چین

بدون شک پروژه ساخت دیوار چین از بلند پروازانه ترین تصمیماتی بود که امپراطور شین هوانگ در طول حکومتش (۲۵۹ تا ۲۱۰ قبل از میلاد) اتخاذ کرد. او دستور داد تمامی دیوار های میان شهرها برداشته شود و تنها دیوارهای مرزی شمالی بر جایشان بمانند. هر چند در طول تاریخ قبایلی از این دیوار عبور کرده و زمام کشور چین را به دست گرفتند اما همگی پس از به قدرت رسیدن، به تعمیر این دیوار دفاعی پرداختند. به نظر میرسد طول اولیه این دیوار ۵۰٬۰۰۰ کیلومتر بوده است که امروزه تنها ۶٬۰۰۰ کیلومتر آن باقی مانده است. دیوار چین امروزه از شناخته شده ترین جاذبه های چین است.

دیوار چین

پارک ملی ژانگ جیاجی

شهرت این پارک به سبب ستون های صخره ای بلندی است که اولین فیلم مشهور سه بعدی سینمایی به نام آواتار (۲۰۱۲) در آن فیلم برداری شد. در سال ۲۰۰۷، پارک ملی جنگل چانگ ژیاژیه وارد لیست مناطق درجه اول (۵A ) دیدنی چین قرار گرفت. این جنگل یک منبع غنی عرضه اکسیژن است و در کنار آن موزه فرهنگی و مذهبی مردم بومی نیز هست. کوهستان یوان ژیاژیه چشم انداز طبیعی و بسیار کهن دارد.ستون جنوبی آسمان با ارتفاع ۱۰۷۴ متر از سطح دریا یکی از سه هزار صخره کوهستان یوان ژیاژیه است.

پارک ملی ژانگ جیاجی

سربازان سفالی

کین شی هوانگ به عنوان موسس سلسله کین توانست کشور چین را متحد کند و از سال ۲۲۱ تا ۲۰۷ پیش از میلاد به عنوان نخستین امپراتور چین بر این سرزمین حکومت کند. پس از مرگ این امپراتور، برای ادامه زندگی وی در جهان دیگر، در مقبره وی و به همراه او سربازان، سلاح ها و اسب های سفالی با مقیاس دقیق سربازان زنده ساختند. این گنجینه بزرگ برای ۲٬۲۰۰ سال بعد از مرگ وی مخفی مانده بود تا در سال ۱۹۷۴ توسط دهقانان محلی پیدا شدند. لشکر سفالین شامل بیش از ۷۰۰۰ سرباز، ۱۳۰ کالسکه نظامی و ۵۲۰ اسب می شود.

سربازان سفالی

معبد بهشت

معبد بهشت که به نام معبد تائویسم نیز شناخته می شود، در جنوب شرقی پکن، پایتخت چین قرار دارد. این مجموعه تاریخی با ۲۶۷ هکتار وسعت، در گذشته میزبان امپراتوران چینی بود که سالانه برای انجام نیایش، دعا برای برداشت محصول خوب و اهدای قربانی در آن حضور می یافتند. این معبد با شکوه امروزه به یکی از دیدنی ترین جاذبه های چین و دنیا بدل شده است.

معبد بهشت

مجسمه غول پیکر بودا

مجسمه غول پیکر بودا یا مجسمه غول پیکر لِشان با ارتفاع ۷۱ متر، در قسمت شرقی شهر لشان و در محل اتصال رودخانه های مین، کینیو و دادیو قرار دارد. جاذبه این مجسمه نه تنها در اندازه بلکه در هنر معماری و نوع ساخت آن نیز نهفته است. تمام این مجسمه به جز گوشش از سنگ ساخته شده است. گوش این مجسمه را ازچوب ساخته اند و سپس بر روی آن خاک رس قرار داده اند. موهای بودا هم به صورت بسیار ماهرانه ای همراه با ۱۰۲۱ تاب و موج در سر آن طراحی و ساخته شده است.

مجسمه غول پیکر بودا

جنگل سنگی یونان

جنگل سنگی در استان یونان چین قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری دنیاست که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. این جنگل سنگی یا شیلین از سنگ های آهکی شکل گرفته و به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی زمین شناخته می شود. قتی میان این سنگ های طبیعی قدم می زنید، جذب شکل های پیچیده ای می شوید که چشم انداز با شکوه و عجیبی دارد. سنگ هایی با شیب تند که مناظر زیبا و پر پیچ و خمی را مقابل چشمان تان ایجاد می کند و روی بعضی از آنها می توانید نقاشی و حجاری های باستانی زیبایی پیدا کنید که با استفاده از خون حیوانات و مواد معدنی نقاشی شده است.

جنگل سنگی یونان

مطالب پیشنهادی