ویزای شینگن از اصفهان

 

دریافت ویزای شینگن مستلزم گذراندن مراحل پیچیده‌ای است که معمولا متقاضیان را با مشکل مواجه می‌کند. برای گذراندن این مراحل باید با مفهوم انبوهی از واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی آشنا بود و کوچک‌ترین بی‌دقتی در دریافت ویزای شینگن به معنای اجبار برای آغاز دوباره‌ی مراحل درخواست ویزا و تلف شدن زمان و حتی محرومیت از ارائه‌ی دوباره درخواست است. برای اجتناب از این مشکل با سان سیر همراه شوید.

تعریف ویزای شینگن

شینگن توافقنامه‏‌ای است که در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ میان پنج‏ کشور از ده کشور ِعضو اتحادیه اروپا امضا شد. ویزایی که می‌تواند توسط هر کدام از کشورهای واقع در منطقه‌ی شینگن صادر شود ، به دارنده اجازه می‌دهد در بازه‌ی زمانی مشخص، آزادانه و بدون محدودیت به همه‌ی کشورهای اتحادیه اروپا که عضو پیمان شینگن هستند و همین‌طور کشورهای EFTA عضو پیمان شینگن سفر کرده یا از آن‌ها عبور کند.

کشورهای عضو حوزه‌‏ی شینگن

فرانسه – آلمان – ایتالیا – هلند – پرتغال – اسپانیا – سوئیس – اتریش – بلژیک – جمهوری چک – یونان – مجارستان – لهستان – نروژ – اسلواکی – سوئد

پس از گذشت ۷ سال بررسی ، پیمان شینگن با طرح حذف مرزهای درونی و سیاست دو طرفه صدور ویزا به برنامه‌‏ی اتحادیه اضافه گردید. این توافق قوانین جدیدی به همراه داشت که کاملا متفاوت با قوانین موجود در اتحادیه‏‌ی اروپا تا آن زمان بود.

حوزه‏‌ی شینگن نیز در ۲۶ مارس ۱۹۹۵ به صورت پراکنده شکل گرفت.

مدت اعتبار ویزا شینگن

مدت اقامت با توجه به درخواست ، نوع ویزایی که در سفارتخانه یا کنسولگری هر یک از کشورهای شینگن صادر شده است، مشخص می‌شود. متداول ترین نوع ویزای شینگن، ویزایی است که برای گردشگران صادر می‌شود که حداکثر تا ۹۰ روز اعتبار دارد.

انواع ویزای شینگن

با توجه به نوع و علت سفر سفارت خانه و کنسولگری های کشورهای شینگن سه نوع ویزا صادر می کنند:

۱. ویزای عادی (Uniform) شینگن که توسط هر کدام از کشورهای عضو پیمان شینگن صادر می‌شود و دارنده‌ی آن در بازه‌ی زمانی محدود (حداکثر ۹۰ روز) مجاز به اقامت یا عبور از کل منطقه‌ی شینگن است. ویزای عادی شینگن فقط با فاصله‌ی زمانی ۶ ماه از آخرین ورود به کشورهای شینگن صادر می‌شود.

– ویزای شینگن عادی نوع A، ویزای ترانزیت (Transit) است و دارنده‌ی آن می‌تواند در محدوده‌ی بین‌المللی فرودگاه‌های منطقه‌ی شینگن تردد کند ولی اجازه ورود به کشورهای شینگن را ندارد. این ویزا برای مسافرینی مناسب است که مبدأ و مقصدشان هیچ‌کدام از کشورهای شینگن نیست ولی مجبورند پرواز خود را در یکی از فرودگاه‌های منطقه‌ی شینگن تعویض کنند.

۲. ویزای محدود (Limited) شینگن که در محدوده‌های خاصی اعتبار دارد و دارنده‌ی آن می‌تواند فقط به کشور صادر کننده‌ی ویزا یا در شرایط خاص به کشورهای دیگری که در هنگام درخواست ویزا نام آن‌ها را به صورت مشخص ذکر کرده، مسافرت کند.

– ویزای شینگن عادی نوع B نیز نوعی ویزای ترانزیت است که دارنده‌ی آن می‌تواند با خودروی شخصی، اتوبوس و هواپیمای شخصی به مقصد یک کشور غیر شینگن، در حداکثر ۵ روز از چند کشور شینگن عبور کند.

۳. ویزای ملی (national) شینگن که به دارنده اجازه می‌دهد با هدف تحصیل، کار یا اقامت دائم به یکی از کشورهای شینگن وارد شود.

– ویزای شینگن عادی نوع C نوعی ویزای توریستی کوتاه‌مدت است که به وسیله آن می‌توان در یک بازه‌ی زمانی مشخص در کشورهای شینگن اقامت کرد.

 

برنامه ریزی بهتر برای سفری رویایی با عضویت در کانال تلگرام سان سیر

 

ویزای شینگن از اصفهان

ویزای شینگن از اصفهان – آژانس هواپیمایی سان سیر

تفاوت ویزای ترانزیت A و B

دارنده‌ی ویزای نوع A به هیچ عنوان حق خروج از فرودگاه‌های بین‌المللی کشورهای شینگن را ندارد ولی دارنده‌ی ویزای نوع B اجازه تردد به مدت زمان ۵ روز از بین کشور شینگن را دارد.

تفاوت ویزای چند بار ورود و یکبار ورود چیست؟

با ویزای یکبار ورود در یک بازه‌ زمانی مشخص فقط یک‌بار می‌توان وارد منطقه‌ی شینگن شد و به محض خروج از آن، ویزا اعتبار خود را از دست می‌دهد و حتی اگر محدودیت زمانی آن تمام نشده باشد نیز ورود دوباره به منطقه‌ی شینگن مجاز نیست. در حالی که با ویزای چند بار ورودی تا زمان پایان اعتبار ویزا می‌توان به کرار به این منطقه وارد یا از آن خارج شد.

ویزای شینگن محدود

ویزای محدود شینگن فقط در کشور صادرکننده اعتبار دارد و دارنده‌ی ویزا فقط اجازه‌ی ورود به آن کشور یا در شرایط خاص به کشورهای دیگری که در هنگام درخواست ویزا مشخصا از آن‌ها نام برده است، دارد. ویزای محدود به‌جز موارد ذکرشده، در دیگر کشورهای شینگن به رسمیت شناخته نمی‌شود.

ویزای ملی شینگن

ویزای ملی در دو نوع تک ورودی و چندبار ورودی صادر می گردد. نوع تک ورودی برای کسانی مناسب است که با هدف و محدوده‌ی زمانی خاص و مشخص قصد اقامت در یکی از کشورهای شنیگن را دارند و پس از این مدت می‌خواهند به کشور خودشان بازگردند. از طرف دیگر ویزای ملی چند ورودی اجازه می‌دهد که بدون نیاز به هیچ مجوز یا ویزای دیگری به تمام کشورهای منطقه‌ی شینگن مسافرت کند.

چگونه می توان به بیش از یک کشور اتحادیه اروپا سفر کرد؟

بعد از صدور ویزا و تا قبل از تمام ‌شدن اعتبار زمانی آن، دارنده‌ی ویزا می‌تواند در تمام منطقه‌ی شینگن تردد یا اقامت کند.

محل‌هایی که می‌توان برای اخذ ویزای شینگن درخواست داد؟

در همه‌ی کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌های کشورهای شینگن در سراسر جهان، در صورتی که متقاضی قصد مسافرت به یک کشور خاص در منطقه‌ی شینگن داشته باشد باید درخواست خود را به مستقیما به سفارتخانه یا کنسولگری کشور مقصد ارائه دهد.

در سفارت خانه کدام کشور می توان درخواست ویزا شینگن بیش از یک کشور را ارائه کرد؟

اگر هدف مسافرت به بیش از یک کشور عضو اتحادیه اروپا است، توصیه می‌شود درخواست ویزا به سفارتخانه یا کنسولگری کشوری ارائه گردد که متقاضی بیشترین مدت سفر را در آن خواهد بود. متقاضی باید این کشور را با عنوان مقصد اصلی خود معرفی کند.

شرایط اولیه‌ی درخواست ویزای شینگن

هر متقاضی ویزای کشورهای عضو اتحادیه اروپا حتما باید برای انجام مصاحبه‌ی حضوری ، انگشت نگاری و ارائه‌ی فرم درخواست ویزا به همراه همه‌ی مدارک مورد نیاز بر اساس قوانین و مقررات، از سفارتخانه یا کنسولگری کشور مقصد وقت قبلی بگیرد. متقاضی حتما باید دارای پاسپورت معتبری باشد که از تاریخ سفر به مدت ۷ماه آینده اعتبار داشته باشد.

قوانین خرید بلیط هواپیما قبل از صدور ویزا

یکی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا پرینت رزرو موقت بلیت هواپیما است ولی قطعی کردن خرید بلیت قبل از صدور ویزا به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود مگر به دلایل مختلف چاره‌ای جز این کار نباشد.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای شینگن

هزینه فقط برای تأمین هزینه‌های رفت و برگشت، محل اقامت و مخارج روزمره در کشورهای اتحادیه اروپا در طول مدت سفر.

ارائه‌ی کپی ویزاهای قبلی به هنگام درخواست ویزا

در صورت وجود باید حتما ارائه شود.

مدت زمان آماده شدن ویزای شینگن چقدر است؟

با وجود اینکه بررسی و تائید ویزا فقط به ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان نیاز دارد ولی درواقع روال دریافت پاسخ توسط متقاضی وقت بسیار بیشتری می‌گیرد که معمولا ۱۴ روز و برای بعضی از کشورهای سخت‌گیر ۲۱ روز است.

نحوه تمدید اعتبار ویزا شینگن

با توجه به دلایل قابل‌اثبات و مستند شخصی، شغلی، یا سایر موارد، متقاضی می‌تواند به مؤسسات مربوطه در یکی از کشورهای شینگن مراجعه کرده و برای تمدید ویزا درخواست بدهد.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن ۹۰ روزه

برای گرفتن ویزای طولانی‌مدت شینگن یا ویزای نوع D، با توجه به هدف از سفر، به جز مدارک اجباری ارائه‌ی چندین مدرک دیگر نیز ضروری است.

منظور از اقامت دائمی چیست؟

اقامت دائمی مستلزم داشتن نوعی ویزا است که به دارنده اجازه می‌دهد، برای مدت نامحدود در کشوری به جز وطن خود اقامت کند. این شخص اصطلاحا مقیم نامیده می‌شود.

اقامت به دارنده اجازه می‌دهد که آزادانه و بدون نیاز به هرگونه ویزا یا مجوز دیگر، به همه‌ی کشورهای اتحادیه اروپا مسافرت کند ولی خروج و ورود دوباره به منطقه‌ی شینگن حتما باید با هماهنگی و آگاهی مسئولان مربوطه انجام شود.

نحوه درخواست ویزا شینگن در صورت نداشتن کنسولگری فعال در شهر یا کشور محل اقامت متقاضی به چه صورت می باشد؟

در چنین شرایطی متقاضی می‌تواند درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسول‌گری کشور دیگری که به عنوان نماینده و حافظ منافع کشور مقصد فعالیت می‌کند، ارائه دهد.

شرایط ویزا شینگن برای متقاضیان زیر سن قانونی چگونه است؟

پدر و مادر یا قیم قانونی باید حتما فرم درخواست ویزا را امضا کنند. اگر والدین متقاضی از هم جدا شده باشند ولی حضانت فرزند به عهده هر دوی آن‌ها باشد، بازهم به امضای هر دو نیاز است. در صورتی که حضانت فرزند به عهده‌ی یکی از والدین باشد، فرم درخواست فقط توسط سرپرست قانونی (پدر یا مادر) امضا می‌شود.

نحوه پرداخت هزینه ویزا

هزینه‌ی ویزا در سفارتخانه یا کنسولگری کشور مقصد، به صورت نقد یا از طریق کارت اعتباری و دبیت کارت پرداخت می‌شود.

هزینه ویزای شینگن برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو است و برای کودکان زیر ۶ سال هیچ مبلغی دریافت نمی‌شود.

هدف از داشتن بیمه مسافرتی در مدارک مورد نیاز ویزا شینگن چیست؟

هدف اصلی بیمه‌ی مسافرتی، پوشش کامل هزینه‌های درمانی در هنگام مجروح شدن یا بروز بیماری غیرمنتظره در طول سفر است. علاوه بر هزینه‌های درمانی، بیمه مسافرتی باید خسارت‌های ناشی از گم شدن یا صدمه دیدن لوازم مسافر در کشورهای مبدأ و مقصد و همین‌طور تمام مسیر را تأمین کند.

جهت تهیه بیمه مسافرتی باید با مؤسسات معتبر بیمه و مورد تائید کشورهای شینگن برای تمام طول مدت سفر منعقد شود. بسته به نوع خدمات موسسه بیمه، قرارداد را می‌توان به صورت آنلاین و یا حضوری تنظیم کرد.

آیا همه مسافران منطقه‌ی اروپا به بیمه‌ی مسافرتی نیاز دارند؟

همه‌ی کسانی که برای محدوده‌ی زمانی مشخص قصد سفر به کشورهای شینگن دارند و برای هر نوع مسافرت از جمله سفرهای انفرادی، گروهی، گردشگری، تجاری و …، باید حتما در تمام مدت حضور در منطقه‌ی شینگن تحت پوشش بیمه‌ی مسافرتی باشند.

آیا بیمه‌ی مسافرتی هزینه‌ی صدمات ناشی از شرکت در ورزش‌های خطرناک را پوشش می‌دهد؟

خیر. این مورد یکی از محدودیت‌های بیمه‌ی مسافرتی است. البته در قبال پرداخت هزینه‌ی بیشتر می‌توان قرارداد بیمه‌ای تهیه کرد که این مورد را پوشش بدهد.

مدارک مورد نیاز شینگن

 1. اصل گذرنامه با امضاء به همراه گذرنامه های قبلی .

الف) مدت اعتبار حداقل ۷ ماه از تاریخ ورود.

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.

 1. ۲ قطعه عکس ۴*۳ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد ، حداکثر برای ۶ ماه اخیر (عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)
 2. اصل و ترجمه شناسنامه
 3. اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی باید حداکثر ۱۰ روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

الف) حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

ب) سپرده های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود

 • ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضای بانک
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال باشد.
 1. اصل و ترجمه سند مالکیت.
 2. اصل و ترجمه مدارک شغلی
  • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
  • وکلا: پروانه وکالت
  • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی وتاییدیه مرخصی، و سابقه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
  • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
  • معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.
  • دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل
 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.
 1. برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می کنند رضایت نامه محضری الزامی است.( رضایت نامه محضری علاوه بر ترجمه نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارد.)
 2. اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار.
  • حضور کلیه مسافرین بجز افراد زیر ۱۲ سال جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­باشد.
  • چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­ های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می­گردد.
  • لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

برنامه ریزی بهتر برای سفری رویایی با عضویت در کانال تلگرام سان سیر

 

آژانس سان سیر برای تحقق بخشیدن سفرهای رویای شما از همه‌ی امکانات و تخصص خود برای ارائه خدمات ویژه تورهای اروپایی ، تور استانبول ، تور جام جهانی و تور نوروز ۱۳۹۷ و همچنین خدماتی دیگر همچون تور بلغارستان از اصفهان ، تور خارجی از اصفهان ، ویزای شینگن از اصفهان ، تور لحظه آخری از اصفهان ، پرواز چارتر از اصفهان ، تور ترکیه از اصفهان ، ویزای کانادا اصفهان استفاده می‌کند و شما مسافران گرامی در تمامی مراحل سفر خود از رزرو بلیط و هتل تا پایان راه حضور آژانس هواپیمایی سان سیر را احساس خواهید کرد.