راهنمای سفر به هانوی ویتنام

راهنمای سفر به هانوی ویتنام

هزینه های هتل

قبل از هر چیز برای سفر به هانوی هزینه ها رو بررسی نمایید. بهتر است بدانید که شما به شهر ارزانی قرار است سفر کنید. قیمت اتاق در هانوی از ۸۰۰۰۰ دونگ  شروع می شود، در حالی که قیمت اتاق های خصوصی بین ۲۵۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰  دونگ است. اینترنت رایگان در دسترس است و در اکثر هتل ها نیز  صبحانه رایگان سرو می گردد. هر دلار آمریکا تقریبا ٢٣٢٠٥ دونگ است

 هزینه های هتل های ارزان قیمت

قیمت اتاق های خصوصی در این هتل‌ ها به طور متوسط ۳۲۵،۰۰۰ تا ۶۵۰،۰۰۰ دونگ  است،  هر چند شما می توانید آنها را برای حداقل ۲۰۰،۰۰۰ دونگ  در هر شب پیدا کنید. هتل ها شامل اینترنت رایگان می شوند و بسیاری نیز صبحانه رایگان ارائه می دهند. برای یک هتل با استخر، انتظار می رود حدود ۴۰۰،۰۰۰ دونگ  پرداخت کنید. آژانس های مسافرتی در شهر در دسترس هستند، هرچند گزینه های مسکن مشترک محدود می باشند. برای یک اتاق مشترک، انتظار می رود در هر شب حداقل ۲۷۵،۰۰۰ دونگ  پرداخت کنید. برای کل خانه یا آپارتمان، قیمت از حدود ۴۲۵،۰۰۰ دونگ  شروع می شود.

هزینه متوسط خوراک

غذای خیابانی خوشمزه و بسیار ارزان هستند، غذاهای بسیاری را با هزینه ای کمتر از ۲۰۱،۰۰۰ دونگ  می توانید تهیه کرد. فو(یک نوع سوپ) و غذاهای برنجی گوناگونی را می توانید در خیابان ها  نوش جان کنید. ۸۵،۰۰۰ دونگ برای یک وعده غذایی مناسب در یک رستوران معمولی کافی است، گرچه غذاهای ارزان قیمت در ارزان قیمت ترین رستوران ها می تواند حدود ۵۰،۰۰۰ دونگ  باشند. برای کسانی که به دنبال خرید مواد غذایی خود هستند، انتظار می رود تا حداقل ۳۰۰،۰۰۰ دونگ  در هفته صرف کنند. پیشنهاد ما در سفر به هانوی آن است که به دنبال فست فود و یا غذاهای ایرانی نباشید، اگرچه تا حدودی این غذاها بیشتر در دسترس هستند اما برای تجربه ی یک شکم گردی آن هم از نوع جنوب شرق آسایی بهتر است سراغ غذاهای هیجان انگیز ویتنام بروید و طعم ها و مزه های نو را تجربه کنید.

هزینه های حمل و نقل

کرایه اتوبوس محلی حدود ۱۰۰۰ دونگ  هزینه خواهد داشت. تاکسی ها از حدود ۱۰،۰۰۰ دونگ  شروع می شوند و ۱۲۰۰۰ دونگ به ازای هر کیلومتر به آن اضافه می شود. باتوجه به اینکه کارآمد ترین شکل حمل و نقل نیست، شما می توانید یک سیکلو را برای گردش (به ویژه در بخش قدیمی شهر) برای حدود ۲۰۰،۰۰۰ دونگ  در ساعت اجاره کنید. برای سفرهای بین المللی، اتوبوس ها و قطارها ارزان ترین گزینه ها هستند. سفر از شهر هانوی به شهرهوشی مین با قطار حدود ۱۵۰۰۰۰۰ دونگ هزینه دارد، در حالی که همان سفر با اتوبوس در حدود ۸۰۰،۰۰۰ دونگ  هزینه خواهد داشت. پروازها از شهر هانوی به شهر هوشی مین سیتی را می توان حدود ۹۰۰٫۰۰۰ دونگ  یافت. اگر اهل دوچرخه و موتور سواری هستید، بهتر است یکی از آنها را اجاره کرده و در سفر به هانوی  به کوچه های درهم و تنیده ی این شهرسر بزنید. نیازی نیست که برای اجاره دوچرخه و موتور مبلغ زیادی هزینه نمایید، فقط یادتان باشد که مراقب وسیله ی اجاره ای باشید.

نکاتی درباره‌ی صرفه‌جویی در هزینه
خرید از دکه‌های فروش غذا
برای یافتن  مواد غذایی ارزان در شهر به بخش قدیمی آن سر بزنید که پر از دکه های خیابانی با خوراک های کم هزینه است. غذاهایی که شاید در نگاه اول عجیب و غریب باشند اما می توانند شما را عاشق شهر زیبای هانوی کنند!
چانه زنی کنید
شما باید برای همه چیز از دکه های خیابانی گرفته تا بازارها و تاکسی و غیره چانه زنی کنید. چراکه اغلب از گردشگران قیمت های بالا درخواست می شود بنابراین انتظار می رود کمی با آنها سر قیمت چانی زنید کنید.
از کارکنان هتل خود بپرسید
قبل از اینکه از هتل خارج شوید، از آنها بپرسید تا تخمین بزنند آنچه می خواهید انجام دهید چه مقدار هزینه دارد. برای رفتن به موزه باید چه مقدار بپردازم؟ چقدر باید پرداخت کنم تا یک لباس مانند این آماده شود؟ آنها می توانند به شما راه و روش چانه زنی را به خوبی توضیح دهند.
استفاده از اتوبوس
اتوبوس، ارزان ترین و بدون دردسر ترین راه برای گردش سراسر شهر است و راحت و کارآمد است.

بهترین چیزهایی که باید در شهر هانوی تماشا کنید و انجام دهید
گردش در اطراف دریاچه هوای کیم
اگر صبح زود بیدار شده و به این محل بیایید مردم زیادی را مشاهده می کنید که قبل از شروع روز کاری خود، مشغولدویدن، تای چی، دوچرخه سواری و پیاده روی هستند. در مرکز دریاچه تعدادی برج لاک پشت  قرار دارد، آرامگاهی که به لاک پشت های غول پیکری مشهور است که در دریاچه زندگی می کنند. دریاچه بسیار تماشایی و زیباست و در انتهای شمالی دریاچه معبدی وجود دارد که ارزش دیدن دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم در سفر به هانوی صبح ها زود از خواب بلند شوید و تا می توانید به دل خیابان ها بزنید و از زیبایی ها لذت ببرید.
از بازار دونگ ژوان خرید نمایید
قدیمی ترین بخش بازار هانوی در قسمت قدیمی آن واقع شده است. بازار چند طبقه ساخته شده است و همه چیزهایی که انتظار داشته باشید در آنجا به فروش می رساند. بازار بخشی از موسسه هانوی ویکی از بهترین مکان ها برای خرید ارزان در شهر است.
موزه ملی تاریخ ویتنام را ببینید
این موزه، مجموعه ای از عتیقه ها (و برخی از نسخه ها) با قدمت حدود سال هزارم میلاد تا سال ۱۹۴۵ می باشد. ورودی برای بزرگسالان ۱۵،۰۰۰ دونگ، و برای دانش آموزان و کودکان با تخفیف است.

عضویــت در خبــرنـــامه

بمنظور دریافت آخرین اخبار و آفر های ما ایمیل خود را وارد نمایید.