ویزای انگلیس

ویزای انگلیس در سراسر دنیا افراد بسیاری هستند که تقاضای ویزای کار و اقامت انگلستان را دارند. این اشتیاق برای گرفتن ویزای انگلیس دلایل مختلفی دارد از جمله اینکه با اخذ این ویزا میتوانید علاوه بر انگلستان به اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی نیز سفر کنید. استانداردهای بالای این کشور و امکانات گسترده اش برای کار، تحصیل و زندگی از جمله دلایل دیگر تقاضاهای فراوان برای سفر به انگلستان است. علاوه بر دلایلی که ذکر شد، مهر این ویزا در پاسپورت، اعتبار ویژه ای برای دارنده پاسپورت ایجاد میکند.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلستان معمولا شش ماهه مولتی (چند بار ورود) صادر میشود. برای سفرهای کوتاه مدت و به قصد گشت و گذار و یا دیدار اقوام درخواست می شود. مسافر باید در پروسه درخواست خود بتواند به صورت کامل و شفاف برنامه سفر خود را برای افسر مهاجرت توضیح دهد.

شرایط دریافت ویزای انگلیس

دریافت ویزای انگلستان برای ایرانیان با پیچیدگی و دشواری زیادی همراه است و لازم به ارائه مدارک کامل و شفافی میباشد که در ادامه شرح میدهیم:

 • سند ملکی و مدارک شغلی قوی
 • داشتن ویزاهای معتبر در پاسپورت (از جمله ویزاهای کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن)
 • ارائه تمکن مالی با حداقل 100 میلیون تومان در حساب کوتاه مدت
 • نداشتن ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر

(نکته:  در صورت داشتن ریجکتی از سفارت انگلیس مبلغ ۴۰۰ پوند به مبلغ تعرفه پایه اضافه خواهد شد.)

مدارک لازم برای اخذ ویزای انگلیس

مدارکی که مسافر برای اخذ ویزا به سفارت ارائه میکند بسیار حائز اهمیت است و اگر تناقضی در مدارک دیده شود، به سادگی باعث ریجکتی ویزا می شود و حتی ممکن است اسم شخص وارد لیست سیاه شود و تا چند سال نتواند ویزا بگیرد.

 1. اصل پاسپورت فعلی با حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها (حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)
 2. یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت
 3. دو قطعه عکس 3.5*4.5
 4. اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 5. اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 6. اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 7. اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 8. اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 9. اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه) گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه شش ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 10. رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 11. مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …)
 12. اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و
 13. اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و
 14. برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 15. اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 16. ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست.
 17. تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند.

به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

در ابتدا باید در سایت رسمی سفارت انگلیس، فرم آنلاین ویزای انگلیس را به زبان انگلیسی و با نهایت دقت پر کنید و یک حساب برای خود ایجاد کنید. مراحل درخواست ویزا به این ترتیب است:

 • ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و دریافت حساب کاربری
 • انتخاب نوع ویزای انگلیس
 • تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه
 • پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
 • حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

نکته: مرحله انگشت نگاری را می توانید در ایران، امارات یا ترکیه انجام دهید.

زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس

زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس حدودا سه هفته است ولی به دلیل شلوغی وقت های سفارت ده روز به این زمان اضافه کنید، در صورتی که مدارکتان کامل باشد، کلیه مراحل اخذ ویزای انگلیس حدودا 40 تا 50 روز کاری زمان میبرد.

هزینه اخذ ویزای انگلیس

هزینه تمامی مراحل اخذ ویزای انگلیس 1200 پوند میباشد و در صورتی که ریجکتی ویزای انگلیس داشته باشید، 400 پوند به این مبلغ اضافه خواهد شد.

مرحله انگشت نگاری را اگر در تهران انجام دهید جواب ویزای شما به تهران پست میشود ولی اگر در ترکیه یا امارات اقدام کنید، در صورت پاسخ مثبت به ویزای شما، لازم است دوباره به همان کشور سفر کنید و ویزای خود را در پاسپورت دریافت کنید و این سفر برای شما هزینه هایی در بر دارد ولی میتوانید با استفاده از خدمات پیکاپ ویزای انگلیس سان سیر، این هزینه ها را کاهش دهید.

سایر انواع ویزای انگلیس

ویزای انگلیس چهار نوع مختلف میباشد که بستگی به هدف سفر شما به این کشور دارد.

 1. ویزای توریستی انگلیس (که توضیح داده شد)
 2. ویزای کار انگلیس
 3. ویزای تحصیلی انگلیس
 4. ویزای خانوادگی انگلیس

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس، هم‌چون ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع چهارگانه ویزای انگلیس می‌شوند.

ویزای کار انگلیس

یکی از روش های مهاجرت به انگلیس اخذ ویزای کار این کشور میباشد که طبیعتا گرفتن این ویزا بسیار سخت و دشوار است. ویزای کار سه نوع مختلف دارد:

ویزای Tier 1 یا نخبگان خارجی

نوعی ویزای کار بلندمدت محسوب می‌شود که شامل چهار دسته کارآفرین (Entrepreneur)، فارغ التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur)، سرمایه‌گذار (Investor) و استعدادهای نخبه (Exceptional Talent) می شود.

ویزای Tier 2 یا نیروی متخصص خارجی

به نوعی محبوب‌ترین نوع ویزای کاری انگلیس نیز محسوب می‌شود نوعی ویزای بلند مدت و دائمی این کشور است که ویژه مهارت‌های خاص طراحی شده‌است. این ویزا نیز خود به چهار دسته ویزای کار عمومی (General)، ویزای انتقال داخل شرکتی (Intra-company Transfer)، ویزای ورزشکاری(Sportsperson) و ویزای مبلغان دینی (Minister of Religion) تقسیم بندی شده است.

ویزای Tier 5 یا نیروی جوان خلاق، ورزشی و

ویزای Tier 5 انگلیس آخرین قسمت از انواع سه گانه ویزای کار انگلیس است. ویزای Tier 5 نوعی ویزای موقت کاری در انگلیس مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین آپدیت‌های وزارت کار انگلیس، در حال حاضر دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی (point based visas) ارزیابی می‌شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای ذیل را برای واجد شرایط شدن دارا باشند:

 • پیشنهاد شغلی یا (Job Offer) : بالاترین امتیاز را در سیستم (point based visas) خواهد داشت و به تنهایی تا۳۰ امتیاز متقاضی را پوشش می‌دهد.
 • مدرک زبان انگلیسی (IELTS) : دانش بالای زبانی انگلیسی یکی دیگر از وارد مهم در سیستم (point based visas) است. افراد بانمره IELTS بالا تا ۱۰ امتیاز کسب خواهند کرد.
 • درآمد: میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده در انگلیسنباید از ۲۰۸۰۰ پوند در سال کمتر باشد؛ هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا ۲۰ امتیاز) به متقاضی تخصیص داد خواهد شد.
 • تمکن مالی: فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره ۹۰ روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از ۹۴۵ پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

البته در مواردی که کارفرمای انگلیسی تمامی هزینه‌های متقاضی را تقبل کرده باشد و این موضوع صراحتا در دعوتنامه به شرط آنکه صراحتا در دعوتنامه شغلی ذکر شده باشد، نیازی به ارائه حساب بانکی نیست.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای Tier 4 یا ویزای تحصیلی انگلیس روشی دیگر و شاید بهترین آن‌ها برای دریافت ویزای بریتانیا بوده که همان‌گونه که از نامش بر می‌آید هدف آن ادامه تحصیل در این کشور است. این ویزا دو زیرمجموعه را در برمی‌گیرد:

ویزای دانش آموزی: این نوع ویزای تحصیلی انگلیس مخصوص دانش‌آموزان ۴ تا ۱۷ ساله طراحی شده است و امکان تحصیل این رده سنی از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را رفاهم می‌آورد.

ویزای دانشجویی: این نوع ویزا تحصیلی انگلیس مخصوص افراد بالای ۱۷ سال بوده و امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس را برای این رده سنی ممکن می‌سازد.

یکی از مزایای بسیار مهم ویزای تحصیلی انگلیس این است متقاضی می‌تواند پس از پایان دوران تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاهی در مهلت قانونی ویزای تحصیلی خود برای ویزای کار در این کشور نیز اقدام کند. البته برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی معتبر در این کشور است که خود تابع سیستم امتیازبندی ویزا (point based visas) است.

نوع دیگری از ویزای تحصیلی موسوم به ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا Student Visitor وجود دارد که مخصوص دوره‌های کوتاه مدت کالج و یا یادگیری زبان انگلیسی است. اعتبار این ویزا حداکثر ۱۱ ماه است و فرد می‌بایست پیش از پایان اعتبار این نوع ویزا، خاک بریتانیا را ترک نماید.

ویزای خانوادگی انگلیس

آخرین قسمت از انواع ویزای انگلیس، ویزای خانوادگی نام دارد. ویزای خانوادگی انگلیس برای افرادی مناسب خواهد بود که تابعیت کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا را دارند و می‌خواهند پس از ملحق شدن به خانواده و یا همسر خود، حداقل ۶ ماه در بریتانیا اقامت داشته باشند. البته تحت شرایطی خاص به این افراد اقامت دائم انگلیس نیز تعلق خواهد گرفت.

ویزای خانوادگی انگلیس انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • افرادی که می خواهند به همسر و یا نامزد خود در انگلیس ملحق شوند (موسوم به ویزای ازدواج)
 • افرادی که می‌خواهند به والدین خود در انگلیس ملحق شوند
 • افرادی که می‌خواهند به فرزندان خود در انگلیس بپیوندند
 • یکی از افراد خانواده قصد حمایت و ساپورت شما را داشته باشد.

در مورد آخر این فرد خانواده می‌بایست شهروند بریتانیا و یا دارای اقامت دائم این کشور باشد.

درخواست ویزای خانوادگی انگلیس البته شرایطی دارد که در ذیل فهرست شده‌اند:

 • حداقل ۱۸ سال سن
 • اصالت رابطه خانوادگی قابل اثبات باشد. برای مثال ازدواج زوجین می‌بایست در کشور مبدا صورت گرفته باشد و نه در بریتانیا
 • اثبات این موضوع که پس از اخذ ویزای خانوادگی انگلیس با خانواده و یا همسرتان زندگی خواهید کرد
 • خانواده شما محلی مناسب برای زندگی در بریتانیا داشته باشند
 • هیچ گونه سابقه کیفری در داخل بریتانیا و یا خارج از آن نداشته باشید.

عضویــت در خبــرنـــامه

بمنظور دریافت آخرین اخبار و آفر های ما ایمیل خود را وارد نمایید.