وقت سفارت شینگن

وقت سفارت شینگن

نکته: برای دریافت ویزای شینگن باید از کشوری وقت سفارت بگیرید که قصد اقامت در آن را دارید و از آن کشور وارد اروپا میشوید. به طور مثال اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید، نمی توانید از فرانسه وقت سفارت بگیرید حتی اگر چند روز از سفر شما صرف اقامت در فرانسه شود. وقتی از ایتالیا وارد اروپا می شوید پس باید از ایتالیا وقت سفارت بگیرید.

گرفتن وقت سفارت ویزای شینگن شامل چه مراحلی است؟
برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن تنها یک روش برای ایرانی ها وجود دارد و آن هم به صورت آنلاین است و بدین صورت است که به وب سایت VFS GLOBAL مراجعه میکنید و مراحل زیر را به دقت انجام می دهید.
-    به وب سایت VFS GLOBAL مراجعه کنید
-    لینک SCHEDULE AN APPOINTMENT  را انتخاب کنید
-    در این صفحه آدرس یک ایمیل به شما داده می شود که با ارسال یک ایمیل تست، پاسخی خودکار برای شما ارسال خواهد شد که در آن می بایست اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید.
-    ایمیل را به همراه تکمیل فرم مندرج در آن ارسال کنید.
سپس منتظر پاسخ سفارت از طریق ایمیل می مانید.

وقت سفارت ویزای شینگن چقدر زمان میبرد؟
برای گرفتن وقت سفارت ویزای شینگن زمان مشخصی وجود ندارد و این زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله سیزن های مسافرتی و یا پیش از زمان آغاز ترم های دانشجویی. بهتر است که برای تعیین وقت سفارت حداقل 4 تا 6 هفته قبل از تاریخ سفر اقدام کنید چون معمولا این پروسه بیش از یک ماه به طول می انجامد.
نکته مهم این که قبل از تعیین وقت سفارت حتما مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن را تهیه و تکمیل کنید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن
-    چون وقت سفارت ویزای شینگن به صورت آنلاین انجام میشود، مدارک لازم همان تکمیل اطلاعات درخواستی است که در ایمیلی از طریق دفتر VFS برای شما فرستاده می شود. این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد:
-    اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت
-    ملیت
-    جنسیت
-    شماره تماس
-    تاریخ سفر
-    تاریخ مطلوب برای وقت سفارت شینگن
-    نوع ویزا
-    مقصد اصلی در اروپا
تایید وقت سفارت از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می شود و قابل تغییر و کنسلی نیست و در صورتی که در تاریخ مشخص شده، مسافر حضور پیدا نکند، باید همه مراحل فوق را تکرار کند.

 

عضویــت در خبــرنـــامه

بمنظور دریافت آخرین اخبار و آفر های ما ایمیل خود را وارد نمایید.