وقت سفارت انگلیس

وقت سفارت انگلیس

اولین مرحله برای اخذ ویزای انگلستان، گرفتن وقت سفارت میباشد. از سال 2011 به دلیل مشکلات پیش آمده، متقاضیان ایرانی برای گرفتن وقت سفارت دچار مشکلاتی شدند که البته با روی کار آمدن دفتر VFS GLOBAL در ایران، این امکان برای ایرانی ها فراهم شده است که بدون سفر به کشور سوم، وقت سفارت بگیرند.

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس

ابتدا باید درخواست خود را در وب سایت رسمی سفارت بریتانیا ثبت کنید و برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • انتخاب ویزای مدنظر
 • ایجاد حساب کاربری انحصاری و ورود به آن
 • پرکردن فرم درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی
 • تعیین محل برای انگشت‌نگاری
 • تعیین وقت سفارت انگلیس
 • پرداخت هزینه وقت سفارت

افراد متقاضی باید در تاریخ مشخص شده، با کلیه مدارک جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک به مرکز ویزا یا دفتر کارگزاری مراجعه کنند که این کار در تهران حدود دو ساعت زمان میبرد. در صورت عدوم حضور، نام شخص به صورت اتوماتیک از فهرست بررسی خارج می شود.

مدارک اولیه برای تعیین وقت سفارت انگلیس

 1. اسکن صفحه اول پاسپورت
 2. فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت به زبان فارسی
 3. واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت
 4. فایل اسکن دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

 1. اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها (حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)
 2. یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست ویزا به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت
 3. دو قطعه عکس 3.5*4.5
 4. اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 5. اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 6. اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 7. اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 8. اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 9. اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 10. رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 11. مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …)
 12. اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و
 13. اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و
 14. برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 15. ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست
 16. تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند
 17. به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

وقت سفارت انگلیس در تهران

با وجود دفتر VFS GLOBAL شما دیگر نیازی به سفر خارج از کشور برای انگشت نگاری و ارائه مدارک ندارید. پس از مراجعه به دفتر VFS GLOBAL و انجام امور لازم، پاسپورت و مدارک خود را تحویل میدهید و دو یا سه هفته بعد نتیجه در خواست ویزا به همراه پاسپورت به آدرس پستی تان ارسال می شود.

وقت سفارت انگلیس در ترکیه

در صورتی که بخواهید از کشور ترکیه (آنکارا یا استانبول) وقت سفارت بگیرید، ملزم هستید که از سفارت ایران در ترکیه برگه عبور بگیرید که برای این کار باید 2 روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشید.

وقت سفارت انگلیس در امارات

در صورتی که کشور امارات (دبی یا ابوظبی) را برای انگشت نگاری انتخاب کنید، به دلیل اینکه امکان صدور برگه عبور در این کشور وجود ندارد، باید تا زمان صدور نتیجه ویزا که 15 روز کاری میباشد، در امارات بمانید که این زمان معادل 20 تا 25 روز میباشد.

لازم به ذکر است برای متقاضیان وقت سفارت در امارات و ترکیه خدماتی وجود دارد تا مدت زمان پاسخ دهی به درخواست ویزای انگلستان را در این کشورها کاهش دهد.

 • خدمات Priority برای وقت سفارت انگلیس

با خرید این سرویس نتیجه ویزا در 5 الی 8 روز کاری صادر می شود. هزینه این سرویس 292 دلار است و باید بصورت نقدی در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. در ترکیه نیز میتوانید از این سرویس استفاده کنید که هزینه آن 212 پوند یا 286 دلار است.

 • خدمات Super Priority برای وقت سفارت انگلیس

با خرید این سرویس نتیجه ویزا ظرف ۲۴ ساعت صادر خواهد شد. هزینه این سرویس 1267 دلار است که باید بصورت نقدی در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. استفاده از این خدمات در حال حاضر فقط برای افرادی که اقامت امارات را داشته باشند امکانپذیر است و دیگر متقاضیان ایرانیانی نمی‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

 • خدمات Passport Pass Back برای وقت سفارت انگلیس

هزینه این سرویس 88.49 دلار است که باید بصورت نقدی در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. با خرید این سرویس در همان روز انگشت نگاری پاسپورت به شما باز می گردد و می توانید به ایران برگردید. نتیجه ویزا پس از ۱۵ روز کاری صادر خواهد شد و سفارت به شما اطلاع خواهد داد تا به امارات بازگردید و پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهید. پس از تحویل پاسپورت نتیجه ویزا بعد از یک یا دو هفته به شما ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که برای مرحله دوم به جای سفر دوباره به امارات می توانید از سرویس پیکاپ سان سیر استفاده نمایید. قابل ذکر است متقاضیانی که به کشور ترکیه مراجعه می‌کنند نیز می‌توانند با درخواست حضوری از سرویس Passport Pass Back استفاده کنند. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 380 لیر است.

پیکاپ ویزای انگلیس

خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در حال حاضر کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را شامل می‌شود.

 

عضویــت در خبــرنـــامه

بمنظور دریافت آخرین اخبار و آفر های ما ایمیل خود را وارد نمایید.